Коріння виконує дві основні функції: 1) поглинають із ґрунту воду та корисні речовини, проводять їх до стебла; 2) закріплюють та утримують рослини у ґрунті. За типом походження та розвитку коріння поділяються на головні, бічні та придаткові (рис.

Основні функції кореня Закріплення рослини у субстраті. Всмоктування, проведення води та мінеральних речовин. Запас поживних речовин у головному корені. Взаємодія з корінням інших рослин (симбіоз), грибами, мікроорганізмами, що мешкають у ґрунті (мікориза, бульби представників сімейства Бобові).

Поглинальна функція коріння І у кореневої, і у мочкуватої системи головне завдання зводиться до всмоктування води з розчиненими в ній поживними речовинами. Всмоктування відбувається у зоні кореневих волосків, яка не захищена водонепроникною корою. Безперервне всмоктування забезпечує процес транспірації.

Вода вбирається з ґрунту кореневими волосками, завдяки нагнітання тиску всередині цих клітин. Це явище називають кореневим тиском. Далі з клітин з кореневими волосками водний розчин просочується в клітини кореня і, переміщаючись із клітини в клітину, потрапляє в судини.