Принцип дії тетроду Позитивний потенціал на екрануючій сітці притягує електрони з сітки, що управляє, і має властивість прискорювати їх. Електрони прискорюються у напрямку до анода, де позитивний потенціал аноду надміру, так що анод притягує і поглинає електрони.

При підключенні сітки, що екранує, до анода пентод вироджується в двоанодний тріод із практично постійним розподілом струму між екраном та анодом. Так як струм сітки, що екранує, в тріодному включенні повністю проходить через навантаження, то крутість такого «тріода» дещо вища, ніж довідкова крутість пентода.

Тетро́д – Електронна лампа, що має чотири електрода: термоелектронний катод (прямого або непрямого розжарення), дві сітки (керуюча та екрануюча) та анод. Винайдений Вальтером Шотткою в 1919 році. Прийомо-підсилювальні тетроди застосовувалися в радіоприймальних трактах до поширення пентодов.

Принцип роботи тріода гранично простий. Між анодом і катодом лампи послідовно включаються джерело живлення та первинна обмотка вихідного трансформатора (до вторинної обмотки якого підключається акустика). Корисний сигнал подається на сітку лампи.