За загальним правилом російської всі іменники чоловічого роду у множині пишуться із закінченням «ов» чи «ев». Наприклад, «помідорів, сейфів» і таке інше.
Назви плодів, фруктів і овочів, що є іменниками чоловічого роду, в початковій формі закінчуються на твердий приголосний (помідор, баклажан, апельсин, мандарин), у формі родового відмінка множини мають закінчення -ів: кілограм помідорів, ікра з баклажанів, п'ять апельсинів, кошик.
«Помідорів", а не "помідор» Для більшості іменників чоловічого роду, які закінчуються на твердий приголосний, у родовому відмінку множини числа характерне закінчення. І слово «помідори»- не виняток: «Зважте, будь ласка, півтора кілограма помідорів» та «Давай додамо в піцу більше помідорів».
У родовому відмінку подібні слова мають два варіанти закінчень: нульове та -ів. Тому виникають такі питання. Вірною відповіддю буде: п'ять кілограмів помідорів (закінчення -ів), яблук (нульове закінчення), апельсинів (-ів). Пара панчох (нульове закінчення), шкарпеток (-ів), чобіт (нульове закінчення).