Батат можна їсти сирим, але найчастіше коренеплід відварюють, смажать, гасять, запікають та консервують. При термічній обробці солодка картопля не втрачає корисних речовин. Батат можна використовувати для приготування овочевих бульйонів, супів, а також додавати в каші, салати, вареники, лазанью, голубці, драники.Feb 19, 2020

До речі, саме батат і особливо корисний для підшлункової залози, що захищає її, забезпечує повільне надходження цукру в кров, позбавляє травну систему від навантаження. Адже й за формою своєю він чимось нагадує підшлункову залізу)).

Батат корисний для тих, хто худне батате рівень вуглеводів досить високий, тому цей овоч вважається вуглеводним продуктом. Але з іншого боку, батат багатий на клітковину, яка стимулює насичення і прискорює метаболізм. Крім того, в батате багато вітамінів та мінералів: вітамінів А та групи В, заліза та калію.

Батат не можна вживати при загостренні виразки шлунка та дванадцятипалої кишки. Під час вагітності та годування груддю слід утриматися від цього продукту. Не рекомендується вживати батат у холодному вигляді, це може спричинити неприємні відчуття в ділянці живота.