З гострих сортів редьки рекомендується готувати «зимовий» салат – потерти на тертці, посолити за смаком, полити олією (особливо добре – нерафінованою) і подавати на стіл із чорним житнім хлібом. Такий вітамінний салат піднімає загальний тонус організму, допомагає протистояти вірусам та застудам.

Зелену редьку і в Росії, і в Середній Азії часто їдять сирий – як салат або гарнір до плову. Дуже смачний салат виходить із натертої на крупній тертці. редьки, змішані з волоських горіхів і смаженою цибулею. Смачно виходить, якщо до свіжої редьці додати трохи підсмаженого хрумкого бекону.

Регулярне споживання цього овочу позбавляє токсинів, знімає відтіки та неприємні відчуття. Регулярне споживання редьки покращує кровообіг та зміцнює стінки судин. Завдяки цьому знижуються ризики дисбактеріозу, а органи шлунково-кишкового тракту отримують необхідну кількість вітамінів для нормальної роботи.

Вживання свіжого овочу протипоказано після операцій на шлунку, кишківнику. У сирому вигляді небажано вживати людям із гастритом, виразковою хворобою, порушеною кислотністю. Користь редьки для організму залежить від способу приготування