Використовувати губку для миття, що дозволяє заощаджувати шампунь. Спочатку мити передні лапиобтирати забруднений живіт, а потім приступати до задніх лап. Якщо пес миється у ванній, потрібно по черзі занурювати лапи у воду. Висушувати лапи найкраще рушником із мікрофібри.
Будь-який шампунь для миття собак – таким засобом можна мити і лапи своєму вихованцю. Але бактерії та кліщі звичайні шампуні не усувають. Дігтярне мило — бюджетний варіант гігієни, що має при цьому антисептичні та протипаразитарні властивості. Сприяє якнайшвидшому загоєнню ранок.
Вода не повинна бути гарячою. Після зимової прогулянки взагалі потрібно використовувати для миття собачих лап тільки прохолодну воду, щоб тварина не захворіла через різкий перепад температури. Мити потрібно губкою, яка добре спінює шампунь і дозволяє використовувати менше миючого засобу. Починати треба з передніх лап.
У зимовий, холодний період пори року, слідує мити лапи собаки тільки холодною водою! Не рекомендується мити лапи собаці теплий водою після прогулянки взимку! Різкий перепад температури негативно впливає на стан шкіри собаки.