Найчастіше ґрунт вапнують на глибину 20 см. Але якщо вапно вносять у неповному обсязі (наприклад, ¼ повної дози), то її закладають тільки на глибину 4-6 см. Гашене вапно (пушонка) не завжди безпечне для рослин, оскільки у великій концентрації може обпекти їх коріння. Також діє і деревна зола.

Для вапнування використовуються різні матеріали: гашена вапно (пушонка), мелені вапняк або крейда, доломітове та кісткове борошно, мергель та інші. Негашену вапно розсипати тонким шаром на землю і полити водою (погасити) з лійки або обприскувача. Витрата води – 3-4 л на 100 кг вапна.

А ось восени найкраще продезінфікувати землю сумішшю, яка складається з вапна та мідного купоросу. Змішати порошки 1:1 і можна присипати ними ґрунт, після чого перекопати ділянку на глибину близько 20 см. Фізичний метод знезараження. В осінній період чудовим способом дезінфекції є пропарювання.

Вапнування ґрунту проводити найкраще восени, щоб у ґрунті встигла відбутися реакція нейтралізації, а навесні вносити мінеральні добрива. Вапняних добрив для розкислення ґрунту відомо кілька: – мелений вапняк, найкращий варіант для розкислення ґрунту.