Розрахувати комунальні можна, якщо є лічильники. В цьому випадку множиться кількість витраченої послуги (куб, кВт/год) на тариф. Якщо лічильників немає – розрахунок комунального платежу відбувається за нормою, встановленою органами місцевого самоврядування, залежно від кількості зареєстрованих мешканців.

Керівна компанія ділить кількість тепла, яке за свідченнями лічильника отримав ваш будинок минулого року, на 12 місяців. З отриманої цифри віднімають споживання на нежитлові вбудовано-прибудовані приміщення, а різницю ділять на площа житлових приміщень будинку та множать на загальну площу вашої квартири та чинний тариф.

Розрахунок за нормативом проводиться так: кількість осіб, які проживають у квартирі (приватному будинку), множиться на нормативний з водопостачання, що діє в даному регіоні. Отриманий обсяг споживання множиться на тариф, що діє. Виходить сума для оплати за послугу гарячого/холодного водопостачання.

Середньостатистична російська сім'я, яка мешкає в багатоквартирному будинку, платить за комунальні послуги 5294 Р на місяць. З цієї суми 30%, тобто 1584 Р на місяць, – плата за опалення. Близько 20% — «плата за утримання та поточний ремонт приміщення», тобто «квартплата» у її первозданному розумінні.