Формулювання мети досліджень зазвичай починається з преамбули: «розробити..», «встановити…», «обгрунтувати…», «виявити…» і т. д. Після формулювання мети формуються завдання дослідження (завдання дисертації). Завдання дослідження визначають основні етапи дослідження задля досягнення поставленої мети.
Мета дослідження – це той науковий результат, який має бути отримано в результаті всього дослідження. Формулювання цілі рекомендується зазвичай починати дієсловом досконалого виду у невизначеній формі: виявити, обґрунтувати, розробити, визначити тощо.
Виникнення цілі Існують два основні види постановки цілі: пряма та опосередкована. Пряма постановка цілі – Спершу ставиться метапотім визначаються способи її досягнення. Опосередкована постановка цілі – У ході деяких дій, формулюється мета цих дій.
Ціль визначається у процесі стратегічного планування, регулюється функціями управління та може коригуватися. Завдання — проблемна ситуація, що вимагає вирішення в найближчому періоді та із застосуванням наявних засобів та інструментів для вирішення, з явно та заздалегідь заданою метою.