Їх поливають зольним розчином (100 г золи на 10 л води) і обприскують листя (200 г золи на 10 л води). Деревна зола як добриво чудово підійде півонії, лілії, гладіолуси і клематіси. Для них використовуйте такий самий зольний настій, як і для кімнатних рослин (300-400 мл настою на 1 кв. м).
Як правильно вносити деревну золу в ґрунт? Золу крупним планом грунт у сухому вигляді, зазвичай при весняному перекопуванні, хоча на глинах та суглинках її вносять та восени. Практикують також внесення золи у лунки, борозни та посадкові ями, але робити це треба обережно, щоб не обпекти коріння.
у кожну ямку при висадженні розсади, а на збіднених ґрунтах у період вегетації додатково удобрюють рослини під час поливу: використовують 1 склянку золи на кв. м. Під томати, перці та баклажани під час перекопування ґрунту вносять 3 склянки золи на кв. м, а при висадженні розсади цих культур – по жмені в лунку.
Квіти яким не рекомендується попел: Гортензія, Люпен, Троянда, Гвоздика. Рослини їстівного типу: Редис і Щавель також відніс би сюди моркву, але з натяжкою.