Педіатри радять починати прикорм з половини чайної ложки та до кінця першого тижня (за 7-10 днів) збільшити об'єм до двох ложок. Давати прикорм слід до основного годування сумішшю, в ранкову або денну годівлю. Один новий продукт – за один раз, наступний продукт вводиться через тиждень.
З 7-8 місяців як прикорму при штучному вигодовуванні можна брати розім'яту або протерту їжу, наприклад, банан. Якщо вчасно не ввести до його раціону напівтверду їжу, надалі можуть виникнути проблеми з прийомом твердої їжі: після року дитина відмовлятиметься від неї зовсім.
Першими зазвичай вступають овочі. Це пюре з кабачків, цвітної капусти, броколі, гарбуза – найменш алергенні продукти. Далі до раціону малюка додають і фрукти. Починають із яблучного пюре, потім пробують грушу, абрикоси та персики, банан, чорнослив.
Перший прикорм вводять, починаючи з половини чайної ложки, вранці протягом трьох днів, потім поступово збільшують кількість продукту до 40 – 50 грам за тиждень. Догодовують грудним молоком чи сумішшю.