Місце для зберігання трав має бути зовсім сухим, Чистий, темний. Отруйні рослини зберігають окремо від неотруйних, а пахучі — від непахучих. Краще всього зберігати трави у бавовняних мішечках або скляних банках. Але мішечки все ж таки краще, в них висушені рослини дихають.
Щоб зберегти ефективність трав, їх слід зберігати відповідним чином. Фітопрепарати необхідно зберігати в герметичних скляних, бляшаних, керамічних ємностях або мішечки із щільної натуральної тканини. Можна також використовувати для зберігання дерев'яні коробки або оригінальні картонні.
Трави із сильним запахом рекомендується зберігати окремо від інших у щільно закритих скляних банках до 2-х років. Періодично слід відкривати для провітрювання. Ідеальний варіант для зберігання трав ємності, що пропускають повітря: полотняні мішечки, паперові пакети та картонні коробки.
Висушені трави можна зберігати близько року. Термін зберігання листя – від 1 року до 3 років. Коріння зберігає свої лікувальні властивості протягом 3 років, А плоди – близько 1 року.