Пережовуйте кожен шматочок їжі, поки він не перетвориться на рідину. Оптимально робити від 75 до 100 жувальних рухів. Жувати треба по черзі як правою, так і лівою стороною щелеп, щоб навантаження на зуби розподілялася поступово. Відмовляйтеся від прийому їжі, якщо ви засмучені, розсерджені чи стурбовані.

Постійно жувати на однієї стороні – шкідливо! – Зуби з активного боку отримує подвійне навантаження, швидше стираються та псуються. – неробоча сторона щелепи не піддається необхідному механічному чищенню, на ній накопичується наліт і утворюється зубний камінь.

Довго жувати корисно. Чим краще і дрібніше пережована їжа, тим краще вона змочується слиною і згодом легше пересувається стравоходом. Більше того, процес травлення починається вже у роті: у слині для цього є ферменти. Зрештою, великими шматками можна придушитися.

Як позбутися звички жувати на один бік? Відвідати стоматолога та з'ясувати причину цієї звички, пролікувати хворі зуби та ясна на неактивній стороні. Слідкувати за рівномірним розподілом навантаження під час їжі. Як вправу, можна жувати жуйку після їди на неактивній стороні щелепи.