Лектини в основному знаходяться в оболонках бобових і розчиняються у воді. Щоб видалити більшу частину цих білків, достатньо замочити бобові у воді на кілька годин, а потім промити під краном. Крім того, лектини руйнуються при нагріванні, так що у варених і тушкованих продуктах з бобових їх практично немає. May 18, 2021

При термічній обробці кількість лектинів помітно знижується, але найкраще допомагає замочування. Бобові – горох, нут, квасоля – перед варінням слід замочувати на 8-12 годин, щоб звести ризики нанівець. До речі, замочування до того ж знижує час їхнього варіння і допомагає уникнути метеоризму.

Більшість лектинів водорозчинні, тому замочування – це найпростіший спосіб зменшити їх вміст у продуктах. При замочуванні лектини переходять у воду, причому їх вміст у продукті знижується на 50%. Усі зерна, крупи, насіння та горіхи варто замочувати перед приготуванням, краще на ніч.

Якщо знизити зміст лектинів все-таки хочеться, вимочуйте продукти перед вживанням. Просто залиште їх у воді кімнатної температури на ніч і вранці добре промийте. Горіхи, насіння, насіння, крупи, бобові справді корисно вимочувати не лише з цієї причини.