Розчин готується так: у 10 л теплої води розчиняють 10 мл (2 год. л.) дьогтю та 50 г господарського мила. Їм можна обприскати рослини (до початку цвітіння, під час появи бутонів і в період інтенсивного цвітіння) або рясно змочити кущі, а також ґрунт у міжряддях до утворення на листі вологої плівки.

Як розвести березовий дьоготь у воді для обприскування: ложки рідкого мила або наструганого господарського мила (порошок), ретельно все розмішують. – Після цього додають 1 ст. ложку березового дьогтю, і знову все добре перемішують. – Отриманий маточний розчин додають до 9 л води.

Корисні властивості дьогтю Відновлюючі властивості березового дьогтю століттями приносять користь людям. Шкірні висипання, акне, себорея, екзема, псоріаз, свербіж та подразнення шкіри успішно лікувалися березовим. дьогтем. Крім цього величезну користь для догляду за шкірою можна отримати від саліцилової кислоти та метилсаліцилат.

Розчиняється у лугах та у спирті. В воді розчиняється погано (березовий легше за воду, сосновий важчий). Виходить також із твердого та рідкого палива: кам'яного та бурого вугілля, сланців, торфу, нафти. Ці продукти – бітум, або пек – мають мало спільного з традиційним сосновим або березовим. дьогтем.