На своїй першій Олімпіаді в Сеулі 21-річний спортсмен за 15 секунд до кінця фінальної битви застосував коронний кидок «зворотний пояс» та буквально вирвав золото з рук болгарського суперника. У Барселоні та Атланті вже досвідчений та титулований Карелін або завершував поєдинки достроково, або перемагав з розгромним рахунком.Apr 1, 2020

За всю спортивну кар'єру виграв 888 поєдинків (887 у боротьбі та 1 у ММА) і зазнав лише п'яти поразок. Включений до числа 25 найкращих атлетів світу XX століття. Занесений до Книги рекордів Гіннеса як спортсмен, який протягом тринадцяти років не програв жодної. сутички.

Гарднер До Олімпіади-2000 Рулон Гарднер був невідомим борцем греко-римського стилю. Перемога над Олександром Кареліним зробила його легендою.

52-річний Карелін – Триразовий переможець Олімпійських ігор, дев'ятиразовий чемпіон світу, 12-разовий чемпіон Європи За кар'єру виграв 888 поєдинків (887 у боротьбі та 1 у ММА) і зазнав двох поразок.