У багатьох методиках логомасажу спеціаліст спочатку опрацьовує м'язи шийного та плечового відділів, потім переходить на обличчя (чоло, носогубна область, підборіддя тощо). д). І в останню чергу масажує м'язи язика. Щоб дитина змогла максимально розслабитися, всі інструменти мають комфортну температуру.

Масаж може починатися з комірної зони (шия, плечі, верхня частина спини), потім масажуються м'язи обличчя, а також язика (якщо це необхідно). У разі потреби під час масажу використовуються спеціальні інструменти логопедичні зонди.

Залежно від віку дитини тривалість логопедичного масажу може становити від 1-2 хвилин до 15-20 хвилин (такі триваліші сеанси проводять з дошкільнятами). Курс може включати від 10 до 20 сеансів. Пройшовши повний курс, необхідно зробити перерву (можливо від 1 до 3 місяців).

Бажано проводити щодня. Після місячної перерви курс бажано повторити. При виражених порушеннях мови в дітей віком тривалість кура збільшується. Залежно від тяжкості порушень мовного апарату та віку дитини, час сеансу може бути від 5 до 25 хвилин.