Непрямий масаж серця проводиться разом із штучним диханням (потрібно 2 – 3 людини). Поперемінно 4 – 5 натискань на грудну клітину (на видиху), потім 1 вдування в легені (вдих). Маленькими дітям проводять непрямий масаж серця не долонями, а пальцем.

Здійснюйте ритмічні поштовхи грудної клітки сильно, плавно, строго вертикально, вагою верхньої половини вашого тіла. Частота – 100-110 натискань на хвилину. При цьому грудна клітка має прогинатися на 3-4 см.

З цією метою застосовують непрямий масаж серця. Необхідно стати збоку від дитиниоснову однієї долоні розміщують на середині грудини, другу зверху вздовж грудини. Потім прямими руками, не згинаючи їх у ліктьовому суглобі, необхідно виконувати натискання грудної клітки на глибину 4 см або ⅓ грудини з частотою 100-120 за хвилину.

Якщо реанімаційні заходи проводять дві людини, то одна з них здійснює масаж серця, інший – штучне дихання у режимі одне вдування через кожні п'ять натискань на грудну стінку. У цьому періодично перевіряється, чи з'явився самостійний пульс на сонної артерії.