Соціалізація може бути представлена ​​і як результат: формування в людини певних структур самосвідомості, становлення соціальної ідентичності, включення до різних соціальних спільностей, наявність особистої зрілості, знань культурних норм і способів задоволення своїх потреб у суспільстві.

Процес засвоєння індивідом соціальних норм, культурних цінностей та зразків поведінки суспільства, до якого він належить, називається соціалізацією. Він включає передачу і оволодіння знаннями, вміннями, навичками, формування цінностей, ідеалів, норм і правил соціальної поведінки.

У рамках символічного інтеракціонізму соціалізація розуміється як процес, що триває все життя людини. Вона відбувається шляхом аналізу ним свого досвіду взаємодій у суспільстві, внаслідок якого він виявляє найкращі варіанти поведінки.

В результаті процесу соціалізації засвоюються норми життєдіяльності груп та проявляється їхня унікальність, а людина засвоює цінності, зразки поведінки, соціальні норми. Це необхідно для успішного існування у будь-якому суспільстві.