Наповніть до половини нову сковороду, сотейник або жаровню кухонною сіллю. На сильному вогні прожарите чавун, постійно перемішуючи сіль, щоб вона не пригорала. Виконуйте цю операцію не менше 10 хвилин (чим більше діаметр посуду, тим довше треба її прожарювати).
Промити виріб гарячою проточною водою, а потім витерти насухо або прогріти до повного видалення вологи. Нагрійте посуд на плиті до температури понад 100 ° C і нанесіть на внутрішню поверхню тонкий шар олії і дайте охолонути. Чавунна посуд готовий до використанню.
Чавунні сковороди прожарюються на плиті із сіллю. Для цього поставте сковороду на вогонь і насипте товстий шар грубої або середньої помелу солі, зменште вогонь під посудом і залиште на 20-25 хвилин. Потемнілу сіль прибрати, протерти внутрішню поверхню чавунної сковороди промасленою ганчірочкою.
Гартувати потрібно від 10 хвилин – чим більший діаметр дна, тим довше потрібно тримати сковорідку на вогні. Оптимальна тривалість – 15-20 хвилин, за цей час сіль встигне повністю витягнути з металу частинки олії та запах.