Інтервали між двома однаковими нотами називають октавами. Щоб визначити одну з них, достатньо на клавіатурі знайти ноту «до» і, рухаючись вниз або вгору білими клавішами, відрахувати вісім штук, дійшовши до наступної однойменної ноти. З латині слово "октава" перекладається як "восьмий".

Щоб точно визначити діапазон свого голосу, достатньо звернутися до музичної теорії та октавної системи угруповання нот. Всі звуки, які ми можемо використовувати в музиці і які помітні людським вухом, розбиті на 9 октав. До кожної ноти До прив'язана цифра, що означає октаву, до якої вона належить.

2,5 — 3 октави – Стандартний діапазон професійного вокаліста; 3, 5 — 4 октави – рідкість навіть для гарного професійного вокаліста; 4, 5 октави і вище – феномен і велика рідкість, голоси таких людей занесені до Книги рекордів Гіннеса.

Друга октава Включає звуки із частотами від 523,25 Гц (включно) до 1046,5 Гц. У нотації Гельмгольця найменування сходів записуються з маленької літери, праворуч зверху пишеться цифра 2 (або два штрихи). У науковій нотації має 5 номер.