Особливості будови: Потужна стрижнева: характеризується щільним, довгим стрижнем з безліччю бічних відростків. Таке коріння формується на пухких, добре дренованих ділянках з глибокими грунтовими водами. Погано виражена: характерні особливості – це коротке, невеликого розміру, розгалужене коріння.

У сосни більш розвинені поверхневі горизонтальні корені, у дуба глибинні горизонтальні коріння. По довжині поверхневих горизонтальних коріння 2-го порядку сосна перевищує дуб у 2,4 рази, поступаючись у глибинних – у 7,8 раза. Встановлено, що у перші десятиліття у дуба активно розвивається стрижневий. корінь.

На заболочених ґрунтах та верхових болотах сосна формує типово поверхневу кореневу систему. Вертикальні коріння відсутні, деякі скелетні корені закінчуються своєрідними пучками, «лапами», з численними живими і відмерлими корінням [1, 2, 4].

У їли мочковата коренева система. У сосни стрижнева коренева система. І коренева система у їли розвинена менше, ніж у сосни. У їли коріння розташовані більш поверхово, тому сильні вітри можуть "вирвати" дерево з корінням.