Щоб поділити майно, можна скласти у нотаріуса шлюбний договір або угоду про розподіл майна або звернутися до суду з позовом. Договір можна скласти до шлюбу чи під час, а поділити майно у нотаріуса чи через суд — під час шлюбу чи після розлучення.Mar 18, 2021

Що НЕ підлягає поділу майна при розлученні подружжя Не підлягає розділу (вважається особистим майном): Будь-які об'єкти, які були придбані до одруження. Отримане у спадок чи дар майно. Предмети індивідуального використання, такі як одяг, взуття та засоби гігієни.

Там сказано, що за умовчанням все майно, що придбано подружжям у шлюбі, загальне та ділиться порівну — незалежно від цього, чиє ім'я воно записано. При розділ майна суд спирається на принцип рівності, тобто все спільно нажите майно ділиться між подружжям порівну.

Через суд майно ділиться в ідеальній пропорції 1/2, якщо майно фізично поділити не можна, його передають одному з подружжя з умовою виплати компенсації. Якщо подружжя уклало шлюбний договір, то розділ майна відбувається відповідно до цього документа.