Розмножується насінням, пневою порослю, іноді – живцями та щепленням (рідкісні види). Уражається капустянкою, травневим хрущем, пильщикам, трипсами, златками, шовкопрядом та грибними хворобами.

Можна, можливо спробувати виростити вдома та звичайну березу через живець. Для цього, за словами нашого експерта, потрібно зрізати з десяток нових гілок довжиною 5–10 сантиметрів із молодою берези і спочатку опустити їх у воду та поставити в приміщенні з температурою близько плюс 25 градусів.

Розмноження берези живцями проводитися наприкінці весни. За спекотної погоди їх потрібно постійно поливати, щоб коренева система не висохла. Перед укоріненням у ґрунт, живці обробляють біостимулятор зростання. Активний полив живців берези проводять до початку осені.

Посів насіння берези проводиться тільки в безвітряний годинник, зазвичай під час ранкового або вечірнього затишшя. Після посіву насіння берези присипають дуже тонким шаром (1-2 мм) перегною або легким грунтом, а при зимовому посіві в борозни по снігу присипають снігом, розрівнюючи граблями.