Самка відкладає по одному яйцю на день, всього до 4 або 5 яєць у кладці. Потім вона сидить на них протягом двох тижнів, рідко залишаючи гніздо. Коли пташенята проклюнутися, необхідно забезпечити батьків їжею, багатою на яєчний білок, щоб вони їх годували. Зелень, така як броколі та пагони пшениці, теж дуже важливі.
Самка розчепіривши крила і широко відкривши дзьоб все частіше і частіше просить у самця що б він її погодував. В цей же час відбувається спарювання птахів. Спарювання може відбуватися кілька разів на день. Все це свідчить, що пара склалася і розведення має пройти успішно.
Зазвичай канарки відкладають яйця вранці, по одному щоранку, але не більше 6 яєць. На цьому етапі ми повинні пам'ятати про необхідність заміни яєць, знесених самкою на муляжі, щоб дати більше шансів на виживання крихітним пташкам. Після закінчення кладки всі яйця повертаються самці.
Якщо взяти птаха на руки і перевернути на спинку, хвіст самця опуститься вниз, а самка – підніметься. Не забудьте звернути увагу на горло обранців. Під час щебетання у кенарів горло збільшується, а у канарки залишається таким самим. Ну і звичайно, ваш вірний союзник при виборі вихованця – клоаку.