У загальному випадку розрахунок кількості порошкових та вуглекислотних вогнегасників повинен ґрунтуватися на простій формулі – один кілограм гасіння на двадцять п'ять метрів квадратних площі об'єкта.

Наприклад: для граничної площі, що захищається 100 м² передбачається або 1 порошковий вогнегасник з масою вогнегасної речовини не менше 8 кг (переносний порошковий вогнегасник ОП-8 (з) МІГ) або 2 вогнегасника з масою вогнегасної речовини не менше 4 кг (переносний порошковий вогнегасник ОП-4(з) МІГ).

найбільше підходять вуглекислотні вогнегасники (ОУ). Розраховуємо потрібне кількість балонів п наступним чином: на 200 м2 простору 1 балон з маркуванням ОУ-5. Також для приміщень з електроустаткуванням допускається використання порошкових моделей із розрахунку 1 балон ОП-4, ОП-5 на 100 кв. м.

При розрахунку кількості вогнегасників на приміщення керуйтеся такими правилами: У громадських будинках на кожному поверсі має бути встановлено не менше двох вогнегасниківнезалежно від площі. Кількість первинних засобів пожежогасіння має бути рівним або більше розрахункової норми.