Вісь обертання Землі нахилена до площини її орбіти під кутом (66,5°), і її північний кінець постійно спрямований на Полярну зірку. Під час обертання Землі навколо своєї осі Сонце висвітлює то одну, то іншу сторону планети. Так відбувається зміна дня та ночі.

Земля обертається із заходу на схід. Ось обертання Землі нахилена на кут 66°34′ до площини земної орбіти. осі обертання). Повний оборот (в інерційній системі відліку) Земля робить за зоряну добу (86164,090530833 з ≈ 23 години 56 хвилин 4 секунди).

Вісь світу ділить меридіан спостерігача на полуденну PN ZPs та північну PN nPs частини. Меридіан спостерігача перетинається з істинним горизонтом у двох точках: точці півночі N та точці півдня S. Пряму, що з'єднує точки півночі та півдня, називають південною лінією.

Земна вісь – уявна пряма, навколо якої відбувається добове обертання Землі. Земна вісь трохи нахилена. Наша планета завжди у русі. обертання Землі відбувається одночасно навколо центральної точки Сонячної системи та навколо своєї осі.