І. Ожегова прийменник «до» використовується для вказівки на час, що відокремлює одну подію від іншої. Водночас є й протилежний погляд — прийменник «до» не виключає зазначену після нього дату зі строку. Так, якщо зазначено «до 10.02.2021», то останній день терміну – 10.02.2021.Feb 10, 2022

В., ґрунтуючись на лексичному значенні прийменників «по» та «до»зазначає, що «у разі вживання прийменника «по» останній день періоду підлягає включенню до термін договору, а у разі вживання прийменника «до» цей день термін договору не включається» (Йорш О.).

Усі ми трохи того! Прийменник «до» за замовчуванням вже включає граничне значення, яке вказується після нього. Якщо дитина навчилася рахувати до десяти, то значить, що він вивчив і число 10. Якщо хтось дожив до сто років, значить, 100 років йому виповнилося.

Наприклад, якщо вказано «до 15 липня», термін закінчується 14 липня о 24.00. Прийменник же «по», на їхню думку, включає в строк дату, що стоїть після прийменника, тобто термін спливає о 24-й годині того дня, який зазначений у відповідному документі.