Після запліднення відбувається злиття хромосомних наборів батьків – по 23 хромосоми від кожного. В результаті з двох різних клітин утворюється одна, яка зветься зигота. Стать майбутньої дитини залежить від того, яка з хромосом, Х або Y була у сперматозоїда. Яйцеклітини містять лише Х хромосоми.

Запліднена яйцеклітина ділиться, просуваючись маточними трубами. На 7-8 день від моменту зачаття яйцеклітина потрапляє в порожнину матки, де впроваджується в слизову оболонку, що містить усі необхідні поживні речовини у розвиток зародка.

На 4 добу клітини ембріона поділяються на два шари – ембріобласт і трофобласт. Стадія бластоцисти. На 5-ту добу після запліднення яйцеклітини сперматозоїдом ембріон формує бластоцисту, яка складається з близько 30 клітин, а далі до кінця свого розвитку – з 200 клітин. Імплантація.

У перші кілька годин після зачаття Вже запліднена яйцеклітина по дорозі до матки починає розподіл, тому з кожною годиною і вдень з'являється все більше нових клітин зародка. Коли запліднена яйцеклітина потрапляє в матку, вона починає прикріплення до ендометрію, тобто імплантуватися.