Ботанічні особливості кедрової сосни За 1 рік саджанець підростає лише на кілька сантиметрів. У віці 3-4 років рослина досягає висоти 12-20 см, а до 10 років виростає до 1-1,5 м. По досягненні 15 років саджанець починає рости швидше: за рік приріст становить 20-27 см.

— Звичайний кедр у присілковому кедровнику живе від 200 років. Якщо кедр зростає в тайзі, в густому, темному лісі, то він поступово підростає і може жити років 300-350. А якщо він десь на півночі чи болоті, то може доживати і до 600, і до 700 років, — розповідає Горошкевич.

Поява першої шишки повністю залежить від місця, в якому зростає дерево. У густих лісах плодоношення починається нескоро – через 60-70 років, а то й більше. Якщо Pinus sibirica виростає на відкритому просторі, плоди можуть з'явитися набагато раніше приблизно на 15-20 році життя.

Кедр у висоту досягає сорока-п'ятдесяти метрів, має розлогу характерну крону, хвоїнки розташовані по спіралі, ростуть пучками, по тридцять-сорок хвоїнок у кожному. Хвою кедра відрізняє також особливий колір – смарагдово-сталевий. У сосни у пучок зібрано дві-п'ять довгих хвоїнок.