Патологія розвивається повільно, протягом кількох років. Зазвичай симптоми коксартрозу ТБС спостерігаються у пацієнтів віком понад 40 років. Механізм захворювання пов'язаний із погіршенням якості синовіальної рідини, яка діє як мастило та забезпечує харчування гіалінового хряща.

Симптоми коксартрозу Перші клінічні симптоми (біль, обмеження обсягу рухів) з'являються за відсутності рентгенологічних змін суглоба, обумовлені м'язовим спазмом. Біль у кульшовому суглобі у разі первинного коксартрозу виникає при навантаженні чи русі та посилюється після ходьби.

Для пізніх стадій коксартрозу можлива «консервація» захворювання, поліпшення найчастіше неможливі без хірургічного втручання. Для коксартрозу 1 та 2 ступеня силова кінезітерапія найчастіше може не тільки зупинити захворювання, а й повністю повернути пацієнта до нормального життя.

Яким буде лікування коксартрозу, залежить від ступеня ураження кістково-хрящових тканин суглоба На ранніх стадіях (I-II) можна, можливо застосувати консервативну терапію. Щоб покращити можливості пацієнта у пересуванні чи відновити рухливість суглоба на запущених стадіях, рекомендується лише хірургічне лікування.