Коли вони перебувають у стані спокою, але не сплять, то піднімають голови і випинають грудні плавці. Останні спостереження показали, що під час сну вони змінюють положення тіла на "лежаче". Вчені також зазначили, що іноді акули заплющували очі, але це траплялося переважно у денний час. Mar 11, 2022
У акул щелепні м'язи нездатні самостійно прокачувати воду через зябра. Хижаки змушені робити це в русі, захоплюючи воду пащею. Тому зазвичай акула може відпочивати, залишаючись дома, трохи більше години.
Навіть уві сні вона не зупиняється, хоча її рухи значно сповільнюються, а тіло переходить у розслаблений режим і пливе наче на своєрідному автопілоті. Бачити цього вічно голодного хижака в такому розслабленому та умиротвореному стані вкрай незвично та дивно.
Акули ніколи не зупиняються, вони перебувають у русі з першого й до останнього моменту життя. Це тим, що вони ні плавального міхура, який є в тілі кісткових риб. Відсутність плавального, або, як його ще називають, повітряного міхура, не дозволяє акулам нерухомо "висіти" у воді.