ОПВ – це жива вакцина від поліомієліту, що складається з ослаблених штамів від одного до трьох типів поліовіруса. Випускається у формі крапель від поліомієліту для внутрішнього прийому. Куди роблять щеплення ОПВ? Вона вводиться шляхом закапування вакцини на лімфоїдну тканину глотки або поверхню піднебінних мигдаликів..

У Росії в рамках національного календаря профілактичних щеплень проводиться імунізація проти поліомієліту у 3 та 4,5 місяці інактивованою вакциною, у 6 місяців – живою оральною поліомієлітної вакциною (ОПВ). У віці 18, 20 місяців та 6 років також проводиться ревакцинація проти поліомієліту живою вакциною.

Всі діти першого року життя вакцинуються інактивованою вакциною, яка вводиться за допомогою ін'єкції. Наступні щеплення (ревакцинації) проводяться у 18, 20 місяців та у 14 років. Для ревакцинації вживається жива вакцина, яка закопується в рот.

Комбінована вакцина проти поліомієліту, що часто використовується у немовлят, зазвичай добре переноситься. У місці ін'єкції може виникнути почервоніння або болісний набряк. Можливі також алергічні реакції. Оскільки імунна система реагує на вакцину, це може тимчасово спричинити різні нездужання.