Виготовляється на відкритому повітрі під навісом, що закриває дошки від дощу та прямих сонячних променів.. При такому сушінні можна досягти 18-23% вологості. А також сушіння може відбуватися у закритому приміщенні, щоб матеріал прийняв «кімнатно-сухий» стан з 8-12% вологості. Вільна волога та надлишки пов'язаної вивітрюються.
Брус, лафет або колоди укладають рівними рядами в штабелі. Забезпечити вільну циркуляцію повітря. Для цього перед початком сушіння між рядами дерева прокладають дошки. Закрити сохнутий ліс навісом від опадів та прямих сонячних променів.
Якщо початкова вологість дошки 40 мм складає близько 60%, порода сосна, використовуються 25-міліметрові прокладки, то навесні та влітку час сушіння матеріалу складе місяць або трохи більше, а восени і взимку – Майже два місяці.
Як правильно сушити статеву дошку Сушити пиломатеріали на вулиці потрібно тільки в тіні та під навісом. Якщо сушіння виробляється на сонці, зовнішня поверхня дощок просихає, тоді як внутрішня залишається вологою. Така різниця напруг призводить до утворення тріщини та інших вад.