Розглянемо, як правильно сушити Плоскі вироби з глини. Сирий виріб поміщаємо на рівну поверхню (бажано дерев'яну, можна підкласти газети для всмоктування вологи). Важлива відсутність протягів та потрапляння прямих сонячних променів; сушити потрібно вдалині від опалювальних приладів.
Коли глина набуває певної щільності (колір глини при цьому змінюється, вона освітлюється), вироби можна, можливо продовжувати сушити на відкритому повітрі (бажано у вологому приміщенні). На останньому етапі процес сушіння можна, можливо прискорити, наприклад, досушуючи в тепліших місцях (у печі, духовці з доступом повітря, т.д.
Сушити Виріб потрібно подалі від нагрівальних приладів, прямих сонячних променів та протягів – тобто виключити будь-які різкі зміни середовища, в якому знаходиться виріб. При кімнатній температурі та в темному сухому місці робота з глини буде просушуватись рівномірно.
Рустам, час застигання виробів із самозастигаючої глини залежить від їх товщини та розміру. У середньому за добу виріб повністю висихає. Рустам, час застигання виробів із самозастигаючої глини залежить від їх товщини та розміру. У середньому за добу виріб повністю висихає.