Під час зимової сплячки (або глибокого сну) у тварини уповільнюються процеси життєдіяльності та обміну речовин, а також пульс і частота дихання. Тварина починає готуватися до сплячки за кілька місяців до початку холодів. Перед сплячкою він накопичує жир для того, щоб пережити цей складний період.Mar 15, 2017

З настанням регулярних заморозків вужі та гадюки сховалися на зиму в сховищах з гілок, під корчами, листям або в старій норі, яка не промерзне під снігом під час морозу. У сплячці вони пробудуть до середини весни. Іноді вона може тривати до восьми місяців, залежно від погоди.

Спячка – це тривалий період заціпеніння, торпора (біологічний термін, що позначає глибоку сплячку), під час якого тварина накопичує енергію. Процеси, що протікають в організмі, сповільнюються, знижується частота дихання та серцебиття, обмін речовин стає менш інтенсивним.

Навіщо взагалі тварини впадають у сплячку? Відповідь дуже проста – сплячка допомагає пережити несприятливі періоди та умови. До речі, тварини сплять не лише в зимові холоди, а й улітку. Наприклад, коли настає сильна посуха чи затяжний період дощів у тропічному кліматі.