Для виплати авансу переходимо до розділу зарплата та кадри далі зарплата пункт відомість у банк чи відомість до каси залежно від способу виплати зазначеного у картці співробітника. Створюємо відомість, вибираємо вид виплати аванс та натискаємо кнопку заповнити. Дані заповнюються автоматично працівниками та сумами виплати.

Відповідно до статті 136 ТК РФ розплатитися з працівником необхідно протягом 15 календарних днів після закінчення відпрацьованого періоду. Це означає, що перерахувати аванс за 1-у половину місяця потрібно з 16 по 30 число поточного місяця, а частину, що залишилася, – з 1 по 15 число наступного місяця.

У . Бухгалтерія не передбачено автоматичне заповнення та розрахунок сум авансу. Для виплати авансу слід заповнити документ «Відомість на виплату зарплати», де вручну встановлюються суми авансу (нарахування авансу робити не потрібно, одразу – «виплата»). На його підставі зробити РКО або списання з розрахункового рахунку.

Спосіб розрахунку або розмір авансу можна змінити кожному співробітнику індивідуально за допомогою документів "Зміна оплати праці" (розділ Кадри – Зміна оплати працівників), встановивши прапорець "Змінити аванс", "Кадровий переклад" (розділ Кадри – Прийоми, переклади, звільнення), встановивши прапорець "Аванс" на закладці "Оплата …