Гнійний прищ, або пустула, – запальний елемент висипу вугрів (акне). При цій хворобі сальні залози працюють у посиленому режимі, продукуючи надто багато сала. В результаті відтік сала на поверхню шкіри порушується, пори закупорюються, створюються відповідні умови для розмноження бактерій.

У розширених порах накопичується шкірне сало, пил, залишки косметики. Залізисті виділення спочатку білого кольору, під впливом повітря окислюються і темніють. Білі (закриті) комедони – самі чорні, але до окислення.

Гнійне вміст закритих прищів розташоване у глибоких шарах шкіри, не контактує з повітрям та не запалюється. Такі утворення не болять і виглядають як опуклості без білої головки та ознак запалення. Тиснути їх не можна.

Щоб процес вилучення гною пройшов м'якше, добре розпарити цю ділянку. Для цього можна прикласти рушник, змочений у теплій воді, на 5-10 хвилин. Коли шкіра розпариться, взяти вушні палички та акуратно видавити прищ. Потім нанести дезінфікуючий засіб на вушну паличку та обробити цю зону.