Озон в атмосфері При взаємодії сонячних променів з діоксидом азоту та вуглеводнями, що потрапляють в атмосферу з вихлопних газів автомобілів, утворюється фотохімічний смог. Діоксид азоту під дією ультрафіолетового випромінювання сонця розпадається, утворюючи оксид азоту та вільні атоми кисню (озон).

Озон (O3) утворюється внаслідок трансформації атомів у молекулах кисню, коли вони піддаються впливу високовольтних електричних розрядів. Продукт є синюватим газом з гострим запахом і високими окисними властивостями.

Озон O 3 утворюється в повітрі під час грози та при окисленні смоли хвойних дерев. У верхніх шарах атмосфери освіта озону відбувається під впливом ультрафіолетового випромінювання Сонця. В лабораторії озон одержують у приладах озонаторах при дії на кисень електричним розрядом: 3O2 = 2O3.

Що таке озон? Озоном є особлива форма кисню, має хімічну формулу O3. Кисень, яким ми дихаємо і який такий важливий для життя на Землі, має формулу O2. Озон є дуже малою частиною нашої атмосфериАле його присутність має не менш велике значення для добробуту людини.