Перлини утворюються в результаті реакції молюска на роздратування при попаданні стороннього тіла в простір між стулкою раковини та мантією або на його впровадження безпосередньо всередину мантії.

Перли народжується в раковинах – морських та річкових. І це різні види каміння – у кожного свій склад та зовнішній вигляд. Якщо вам пощастити, у морі ви знайдете черепашку з однією (і не більше) великою перлиною. Якщо ви витягнете черепашку з моря, можете розраховувати на кілька каменів у раковині, але вже менших розмірів.

У природних умовах процес випадковий: стороннє тіло (найчастіше піщинка) потрапляє між стулкою та мантією або впроваджується в саму мантію, що виробляє перламутр для покриття стінок раковини. Перлина починає обволікати цінною речовиною стороннє тіло.

Культивований екземпляр виходить за тими ж законами природи, що і натуральний перли, проте в молюск піщинка підсідає за допомогою людини. Культивований морський перли відрізняються від річкового тим, що в річковому ін'єкція робиться молюску під мантію, а морському – в органи, відповідальні за потомство.