Частота дихання та серцебиття у ведмедя у сплячці зменшується у чотири-п'ять разів, температура тіла знижується на 2–7 °С, а загальний рівень метаболізму – на 50–70%. За рахунок запасів жиру великі ведмеді можуть існувати у стані сну протягом кількох місяців.

Деякі великі ссавці (ведмеді, борсуки, єноти) впадають в зимовий сон – різновид глибокого сну з меншим зниженням рівнів фізіологічних процесів і метаболізму. У бурого ведмедя при зимовому сні температура тіла знижується мало (з 37 ° до приблизно 31 ° C), і легко і швидко підвищується при пробудженні.

Спячка ведмедів у деяких випадках триває до півроку. Під час сплячки деякі види, наприклад, чорний ведмідь (Ursus americanus), знижують пульс з 55 ударів за хвилину до приблизно 9. Рівень метаболізму знижується на 53%. Звичайно, весь цей час ведмеді не їдять, не п'ють і не виробляють відходи життєдіяльності.

За законами природи ведмеді повинні впадати в сплячку у листопаді чи грудні залежно від погоди. З утворенням постійного снігового покриву і коли температура стабільно тримається нижче за нуль, ведмеді засинають.