Перевірити матеріал дуже просто – клацніть пальцем або твердим предметом по лезу. Глухий дзвін, що швидко загасає, — явна ознака неякісного інструменту. Дзвінкий, резонуючий звук говоритиме про хорошу вуглецеву сталь.

Матеріал Є простий спосіб дізнатися, з якісного чи матеріалу виготовлено сокира: Візьміть його за рукоятку (не торкайтеся леза) і різко клацніть нігтем по ріжучій частині. Якщо звук дзвінкий, щільний, затяжний, то якісна сталь.

Порада майстра: оптимальною довжиною сокира є така, яка у 6-7 разів перевищує ширину обуха. Таке співвідношення гарантує зручність замаху, а також те, що конструкція інструменту витримає сильні удари. Крім міцності та надійності, сокирка має ще бути зручним. Це від його форми.

Якщо в основному ви маєте справу із сухими та тонкими гілками діаметром до 8 – 10 см, то вам підійде сокира колун з рукояттю довжиною близько 40 – 60 см, наприклад, модель Fiskars X11 122440 з сокирою 440 мм. Для колки товстих чурбачків краще купувати потужний колун з рукояттю 915 мм, як у Fiskars X27 122500.