Єдиним щодо безпечним методом видалення пробок самотужки медики вважають видавлювання мовою. Їм натискають на мигдалики, викликаючи вихід пробок назовні. Після цього горло полощуть, щоб їх видалити. Проковтувати гнійні скупчення дуже шкідливо.
Якщо пробка добре видно, використовуй ватну паличку, щоб видалити освіту. Злегка натисни на мигдалинуніби видавлюючи грудочку з лакуни. Роби це обережно, щоб не травмувати мигдалину та не допустити поширення інфекції. Після прополощі горло антибактеріальним розчином або просто солоною водою.
Лікар обробляє лакуни імуностимулюючими та антисептичними розчинами за допомогою шприца з тонкою голкою на кінці. Він вводить голку в розгалуження лакун і під тиском спрямовує всередину струмінь антисептичної рідини, що виштовхує пробки назовні.
Пробки у горлі – це накопичення гною, що утворюються в поглибленнях піднебінних мигдалин. Гнійні скупчення і, як наслідок, розвиток запальних процесів викликає біль у ротовій порожнині і ускладнює ковтання їжі. У разі загострення поширення інфекції можливе по всьому організму.