При освітленні волосся натуральний пігмент окислюється киснем, що виділяється з перекису водню. Пігмент втрачає свій колір і, набуваючи здатності розчинятися у воді, частково вимивається з волосся, залишаючи в ньому порожнечі, тому освітлене волосся стає легшим.

При інтенсивному знебарвлення волосся лусочки кутикули піднімаються, насичений розчин перекису водню проникає у волосок і окислює фарбуючий пігмент. Окислений пігмент залишається, але стає безбарвним.

Відразу після знебарвлення волосся можуть набувати жовтуватого відтінку через фон, що проявляється. освітлення. Після процедури обов'язкова корекція та тонування, тільки так можна досягти платинового блонду або будь-якого іншого відтінку.

Забезпечити пігменту, що фарбує, вільне місце в структурі волосся допомагає доданий в фарбу. освітлювач. Саме він прибирає з волосся меланін, що відповідає за їхній природний колір. Наскільки радикальним вдасться знебарвлення, залежить від концентрації освітлювача і часу, який він перебуватиме на волоссі.