Рослини, як усі живі організми, процесі дихання поглинають кисень та виділяють вуглекислий газ. Газообмін у них відбувається через продихи на листі, а також через сочевички на стеблах і тріщини в корі. Усередині тканин кисень слідує по міжклітинниках, потім проникає в клітини.

Теорія: Дихання – це процес розкладання органічних речовин у живих клітинах під дією кисню. В результаті дихання утворюється вуглекислий газ та вода, а також відбувається виділення енергії, необхідної для життєдіяльності. При диханні рослини, як і інші живі істоти, поглинають кисень із повітря.

Дихання відбувається у всіх живих клітинах, а фотосинтез – лише у клітинах, що містять хлоропласти. При диханні споживається кисень та виділяється вуглекислий газ. При фотосинтезі навпаки – вуглекислий газ надходить у рослину, а кисень виділяється у навколишнє середовище.

У рослин немає спеціальних органів дихання, але в них у шкірці листа розташовані продихи, через які відбувається газообмін. Продихання складаються з двох замикаючих клітин і устьичної щілини, через яку кисень надходить в міжклітини листа, а потім в клітини.