Загальні відомості про інфекцію Зараження людини відбувається при контакті з інфікованою твариною. Шляхи передачі бруцельозу – дрібні ранки на шкірі або слизових, травний тракт при вживанні продуктів тваринного походження, дихальні шляхи при вдиханні повітря з інфікованим пилом.

Бруцельоз передається при безпосередньому контакті з виділеннями та екскрементами інфікованих тварин або шляхом прийому забруднених продуктів харчування чи молочних продуктів.

Збудники бруцельозу виділяються з молоком, сечею та навколоплідними водами. Заразитися цією небезпечною хворобою можна при контакті з ураженою твариною або вживши в їжу некип'яче молоко і виготовлені з нього продукти – сир, сметану та сир.

Для всіх форм бруцельозу у початковій стадії характерні такі симптоми: Загальна інфекційна інтоксикація – слабкість, нездужання, біль голови, безсоння. Гіпертермія або лихоманка – тривале підвищення температури тіла до субфебрильних цифр (до 38 °C) або хвилеподібна лихоманка з різкими підйомами та падіннями.