У складі є лише один голосний звук, саме він і утворює склад. Згідні звуки є нескладовими. При вимові слова приголосні звуки «тягнуться» до голосних, утворюючи разом із голосними склад. У слові стільки складів, скільки в ньому голосних звуків: сік (1 склад), ю | ла (2 склади), у | че | нік (3 склади).

Щоб дізнатися скільки в слові складів, потрібно спочатку визначити скільки в слові голосних звуків. Потім спираючись на правило, слові стільки складівскільки в цьому слові голосних звуків, ми можемо порахувати кількість складів у потрібному слові. Наприклад: мама – 2 голосних, значить і два слога.

Пояснюючи малюкові, що таке склад, запитайте у нього, чи можна поділити печінку або шоколадку на шматочки. Скажіть, що слова так само можна ділити на невеликі шматочки, поділяючи їх невеликими паузами. А з цього випливає, що склад – це шматочок словаскладаючи які можна легко навчитися читати.

Правила розподілу слів на склади склади завжди утворюються за допомогою голосних букв, тому, скільки в слові голосних, стільки ж і складів. Склад може складатися з одного голосного, але без голосних складів не буває. Приклади: моло-ко, е-жик, і.