Помилковий і справжній круп Прийнято розрізняти істинний і хибний круп. Справжній круп характеризується запальним процесом у сфері голосових зв'язок, викликаним потраплянням стороннього тіла чи отслоенными фібринозними накладаннями (при дифтерії). Хибний круп спостерігається при ГРЗ (наприклад, грип, парагрип).

Симптоми хибного крупа Зазвичай, захворювання починається з неспецифічних симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ). Батьки звертають увагу чи дитина скаржиться на закладеність носа, першіння у горлі, осиплість голосу, сухий кашель, підвищення температури тіла (частіше до 38оС).

При крупі малюкові важко саме вдихнути, тобто вдих виходить галасливим, із зусиллям, а видих залишається нормальним. Під час вдиху можна побачити як втягується всередину яремная ямка (заглиблення у нижній частині шиї між ключицями).

Ця ознака з'являється лише при вираженому набряку дихальних шляхів і є приводом до негайної допомоги дитині. Що робити при хибному крупі? Отже, основні три ознаки розвитку хибного крупа у дитини – це осиплість голосу, грубий «гавкаючий» кашель (його ні з чим не сплутаєш!) і галасливе дихання.