Щоб розрізнити короткий прикметник і причастя, треба перевірити, чи можна сумнівне слово замінити дієсловом. Якщо ж ми можемо це слово замінити тільки його повною формою, то перед нами короткий прислівник, що дієслово.. Також можна перевірити, чи слово може мати своє залежне слово або слова.
Одна з відмінностей короткого причастя полягає в наступному, щоб визначити коротке причастя у реченні, то можна це дієприкметник замінити дієсловом і зміст речення не зміниться. Приклад: Дівчинка вихована у сім'ї інтелігентної сім'ї.
Відмінності: повна форма відповідає питанням (який?), коротка – (який?); повні причастя змінюються за родами, числами і відмінками, а коротка форма тільки за пологами та числами. За відмінками не змінюється. У повних пасивних дієприкметників пишемо в суфіксі -нн-, в коротких дієприкметниках пишеться -н-: посипана – посипана.
Короткі причастя утворюються від повнихМи просто відкидаємо закінчення, наприклад: відкритий магазин – магазин відкритий. Якщо повне дієприкметник має два «нн», то в короткому причастя залишається лише одне «н», наприклад: надісланий лист – лист надісланий.