Головною відмінністю серцевого нападу від невралгії є тривалість. Напади міжреберної невралгії бувають досить тривалими, до кількох діб. Серцеві болі короткі – наприклад, напад стенокардії триває 5-10 хвилин.
Болі в серце можуть іррадіювати (віддавати) у нижню щелепу, під лопатку, у ліву верхню кінцівку (рідше – у праву), праве/ліве підребер'я. При невралгії болю можуть віддавати у спину, під лопатку, у поперек. Відрізняється характер болі. При міжреберній невралгії болю раптові, колючі, гострі, різкі.
При міжреберній невралгії біль або проходить, або посилюється під час руху. Якщо біль з'явилася раптово, без руху, у стані спокою, то це, швидше за все, не серце, а обмеження міжреберного нерва. Біль при міжреберній невралгії, як правило, гостра, а біль у серці має ниючий характер.
Основний симптом міжреберної невралгії – сильний біль у грудній клітці по ходу нерва. Як правило, вона виникає різко і нагадує удар електричним струмом, що поступово розповсюджується по ребрах. Характер відчуттів може бути різним: стріляючим, пульсуючим, постійним, пекучим або тупим.